Septokonchoplastyka

Septokonchoplastyka to zabieg chirurgiczny mający na celu korektę zarówno skrzywionej  przegrody nosa, jak i przerośniętych małżowin nosowych dolnych. Polega on na wyprostowaniu przegrody nosowej i zmniejszeniu rozmiaru małżowin nosowych w celu poprawy przepływu powietrza przez nos i złagodzenia objawów, takich jak przekrwienie, chrapanie i trudności w oddychaniu. Zabieg zazwyczaj jest wykonywany się w znieczuleniu ogólnym, z cięcia wewnątrz nosa (nie pozostawia on śladów na twarzy). Septokonchoplastyka zapewnia skuteczną ulgę osobom cierpiącym na niedrożność nosa spowodowaną skrzywioną przegrodą nosa i/lub przerostem małżowin nosowych dolnych.

Wskazania do septokonchoplastyki obejmują:

  • Niedrożność nosa: Przewlekłe zatkanie lub niedrożność nosa, które znacząco upośledzają oddychanie, jakość snu lub codzienne czynności oraz zwiększają ryzyko i czas trwania infekcji górnych dróg oddechowych
  • Post-nasal drip: spływanie nadmiernej ilości wydzieliny po tylnej ścianie gardła, będące wynikiem nieprawidłowej wentylacji jam nosa
  • Przewlekłe zapalenie zatok: Nawracające lub uporczywe zapalenie zatok, które nie reaguje odpowiednio na leczenie zachowawcze.
  • Chrapanie i bezdech senny: Nieprawidłowości anatomiczne nosa przyczyniające się do chrapania lub obturacyjnego bezdechu sennego, uzasadniające interwencję chirurgiczną w celu poprawy.
  • Nieudane leczenie zachowawcze: Gdy objawy niedrożności nosa lub przewlekłego zapalenia zatok utrzymują się pomimo prób stosowania leków, aerozoli do nosa lub innych niechirurgicznych interwencji.

Lekarze operujący: